Pracownia Family & Parent Pracownia Family & Parent

Nasza oferta

Wsparcie rodziny pomaga w przezwyciężaniu kryzysów i trudnych sytuacji stresowych w rodzinach.

Nad czym możemy wspólnie pracować?

Jako rodzic:

  • budować pozytywne i szczęśliwe relacje z dzieckiem
  • otrzymać wsparcie w radzeniu sobie z własnymi emocjami pojawiającymi się w relacji z naszymi dziećmi
  • budować pozytywną komunikację, czyli jak mówić aby dzieci słuchały i jak słuchać aby mówiły.

Jako partner/partnerka, mąż/żona:

  • rozwiązywać konflikty w domu
  • poznawać sposoby na ogólne zmęczenie/ wypalenie
  • naprawiać trudności w komunikacji

Jako nastolatek:

  • budować zaufania
  • wyznaczać i osiągać cele
  • radzić sobie ze stresem
  • omawiać trudne sprawy

Czego nauczysz się podczas sesji w Pracowni Family & Parents?

Dzięki codziennemu stosowaniu naszych modeli Twoja codzienność może opierać się uważności, otwartości na drugiego człowieka, wrażliwości i uczciwości w budowaniu relacji partnerskich oraz rodzinnych. Pracując w zgodnie z naszymi modelami pomagamy Ci być bardziej uważnym, otwartym, wrażliwym i uczciwym w budowaniu twoich relacji partnerskich, jak również relacji z dziećmi. Dostarczamy Ci narzędzi i metod, które pomogą rozwinąć pozytywne relacje z bliskimi. Doskonale rozumiemy różnorodność naszych Klientów i Klientek oraz wielość zmagań i wyzwań, z którymi zmagają się każdego dnia. 

Niezależnie od tego, czy chcesz pracować indywidualnie, czy może poszukujesz zajęć grupowych w formie warsztatów, Pracownia Family & Parents może wesprzeć Twoją podróż.

Czy Pracownia Family & Parents jest dla mnie?

Wsparcie terapeutyczne jest korzystne dla każdego rodzica oraz partnera rodzica dzieci w każdym wieku. Sesja może dotyczyć tylko Ciebie lub Ciebie i bliskich osób, w tym dzieci. Poprzez udział w sesji Klienci często na nowo odkrywają radość z bycia ze sobą, bycia razem jak i rodzicielstwa, znajdując więcej czasu dla siebie i tworząc głębsze poczucie więzi ze sobą i bliskimi. Celem spotkań jest zmotywowanie Cię do bycia tym, kim chcesz być.

W jaki sposób Nastolatek zapisujący się na sesje może pomóc Tobie jako rodzicowi?

Poprzez uczestnictwo w sesjach dla dzieci i młodzieży poruszane są wszystkie tematy, o których Twoje dziecko nie może lub wstydzi się z Tobą porozmawiać, takich jak seksualność, problemy z wizerunkiem ciała czy relacje. Nawet jeśli nie będziesz w stanie pomóc im osobiście, możesz spać spokojnie, wiedząc, że mają z kim porozmawiać.

Terapeuta pomoże Twojemu dziecku rozwinąć dojrzałe sposoby radzenia sobie z konfliktami, stresem i gniewem, co ułatwi jego funkcjonowanie w rodzinie.

Uczestnictwo w sesji może pomóc Twojemu dziecku lepiej zrozumieć emocje, których doświadcza oraz poznać najlepsze sposoby na radzenie sobie z nimi. Kiedy dziecko wydaje się atakować lub reagować agresywnie, może walczyć z uczuciem niepokoju lub strachu. Terapeuta pomaga młodym ludziom zrozumieć i kontrolować ich zdezorientowane emocje, zachęcając do łatwiejszej relacji rodzic-dziecko.

Czego Ty młody człowieku możesz spodziewać się podczas sesji?

Ważne jest, aby najpierw przedyskutować z Tobą różne opcje i dowiedzieć się, czy chciałbyś/chciałabyś rozważyć współpracę z terapeutą młodzieży. Jeśli się zgodzisz, następnym krokiem będzie znalezienie Ci odpowiedniego terapeuty, przy którym zarówno Ty, jak i Twoi rodzice ufacie i poczujecie się pewnie.

Terapeuta będzie służył Ci pomocą w problematycznych sytuacjach, potrzebuje od Ciebie jedynie zaangażowania.

Po wzięciu udziału w pierwszym spotkaniu zostaniesz zaproszony na serię sesji. Podczas nich Terapeuta zada zestaw pytań, aby zorientować się, gdzie leżą jakiekolwiek problemy. Pomoże to ustalić jakie postawy i wartości wyznajesz oraz ustalić, jakie wsparcie jest Ci potrzebne, aby iść naprzód.